Praca w Holandii bez języka angielskiego – co warto wiedzieć?

Poszukujesz pracy w Holandii, ale nie znasz języka angielskiego? Jeśli myślisz, że nie masz szans na znalezienie dobrze płatnego zatrudnienia, jesteś w błędzie. Zapoznaj się z naszymi radami i przekonaj się, że praca w Holandii bez języka jest możliwa.

Czy znajomość języka angielskiego jest konieczna, aby znaleźć pracę w Holandii?

Wielu holenderskich pracodawców wymaga od swoich pracowników chociaż podstawowej znajomości języka angielskiego. Jednak nadal można znaleźć oferty pracy skierowane do osób nieposługujących się tym językiem.

Nie musisz znać angielskiego, żeby pracować w Holandii w sytuacji, gdy:

  • Będziesz pracować pośród Polaków – wiele firm zajmujących się produkcją lub dystrybucją to miejsca, w których większość kadry stanowią Polacy. W tej sytuacji znajomość języka angielskiego nie jest konieczna, ponieważ rodacy mogą przekazać Ci instrukcje dotyczące obowiązków, jakie masz wykonywać. W razie wątpliwości posłużą Ci także pomocą,
  • Twój towarzysz będzie odgrywał rolę tłumacza – jeśli wybierasz się do pracy razem z członkiem rodziny, jedziesz w parze z dziewczyną, chłopakiem, jedziesz do pracy ze znajomymi, bywają oferty pracy gdzie tylko jedna osoba powinna znać język angielski,
  • Pracodawca sam tworzy zespół składający się z osób o różnych umiejętnościach językowych – holenderskie firmy oferują wiele różnych stanowisk pracy. W niektórych profesjach istnieje możliwość skompletowania zespołu, w którym tylko jeden z pracowników posługuje się językiem angielskim i przekazuje instrukcje reszcie załogi,
  • Posługujesz się innym językiem obcym niż język angielski – niektóre oferty pracy są skierowane do osób posługujących się takimi językami jak niemiecki lub niderlandzki. Jeśli znasz któryś z nich, chociaż w podstawowym stopniu, to znajomość angielskiego nie jest konieczna do znalezienia pracy.

Jak szukać pracy w Holandii bez znajomości języka?

Znalezienie pracy na odległość jest obecnie znacznie łatwiejsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Do swoich poszukiwań wykorzystaj:

Portale społecznościowe

Na początek warto sprawdzić te miejsca. Często wśród własnych znajomych możesz spotkać osoby, które szukają towarzysza do pracy za granicą. Pracodawcy holenderscy często oferują pracę dla par. Jest to bardzo dobra opcja, szczególnie gdy nie posługujesz się językiem obcym. Warto w takim przypadku wybrać się do pracy z kimś znajomym.

Ogłoszenia internetowe

Warto ich szukać zarówno na stronach polskich, jak i holenderskich. Warto korzystać jednak ze sprawdzonych portali, aby nie trafić na oszustów i nie narazić się na niebezpieczeństwo.

Agencje pośrednictwa pracy

Szukanie ofert w agencji pracy JobRun, to najlepsza opcja dla osób, które zarówno swobodnie komunikują się w języku angielskim oraz tych bez języka obcego. Główną zaletą szukania pracy w ten sposób jest pewność, że nie trafisz na oszustów. Współpracujemy tylko z wiarygodnymi pracodawcami, do tego mamy szeroką gamę ofert pracy, które dopasujemy zarówno dla pracowników wykwalifikowanych, jak i tych bez konkretnych umiejętności. Dodatkowo agencja JobRun pośredniczy między Tobą a pracodawcą, aż do momentu Twojego wyjazdu za granicę.

Nasza agencja oferuje pracę na magazynach i w produkcji w różnych miejscach. Obsługujemy m.in. branżę: spożywczą, odzieżową, ogrodniczą, kosmetyczną, farmaceutyczną i inne. Dodatkowo poszukujemy także malarzy, stolarzy, dekarzy oraz innych wykwalifikowanych fachowców, a także pracowników housekeepingu. Nasi klienci często oferują pracę dla osób, które nie władają językiem angielskim. Bez trudu dopasujemy ofertę pracy do Twoich umiejętności.

Znalazłeś pracę w Holandii przez agencję? Dowiedz się, jak przygotować się do wyjazdu!

Jeśli zdecydujesz się na poszukiwanie pracy przez agencję JobRun i poszukiwania te zakończą się sukcesem, to powinieneś się do takiego wyjazdu odpowiednio przygotować.
Holenderski pracodawca będzie od Ciebie wymagał posiadania dowodu osobistego, konta walutowego z kartą oraz numeru podatkowego (jeśli został on wcześniej nadany). To z nim bezpośrednio podpiszesz umowę o pracę. Pamiętaj, że wynagrodzenie w Holandii jest wypłacane w odmienny sposób. Zwykle jest to system cotygodniowy, rzadziej lecz może się zdarzyć, że pracodawca wpłaca pieniądze na Twój rachunek bankowy co cztery tygodnie. Ale tutaj pamiętaj, zawsze masz możliwość pobrania zaliczki zwykle już po przepracowanym tygodniu. Niemniej jednak wyjeżdżając do pracy za granicą powinieneś zabezpieczyć się finansowo na okres do otrzymania pierwszego przelewu.

JobRun jest agencją pracy współpracującą z wiarygodną firmą transportową, która przewiezie Cię z Twojego miejsca zamieszkania w Polsce do biura lub na zakwaterowanie konkretnego pracodawcy zagranicznego. Pomożemy Ci zorganizować transport z Polski do Holandii czy Niemiec. Możesz także zorganizować sobie własny transport do nowego miejsca pracy.

Pracodawcy w Holandii, z którymi współpracuje agencja pośrednictwa JobRun zapewniają dla swoich przyjezdnych pracowników zakwaterowanie. Koszt zakwaterowania zostaje potrącony od Twojej wypłaty, także nie musisz posiadać pieniążków aby płacić za mieszkanie z góry. Mieszkasz zazwyczaj w pokojach dwuosobowych, czasem jednoosobowych.

Dodatkowo na wyjazd warto ze sobą zabrać: sztućce, śpiwór z poduszką lub komplet pościeli, wygodną odzież, buty ze wzmocnionym czubkiem (jeżeli będą wymagane).

Znalezienie pracy w Holandii bez języka angielskiego jest utrudnione, ale nie niemożliwe. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z naszej agencji pośrednictwa pracy niż szukanie ofert na własną rękę, zarówno w sytuacji gdy to Twój pierwszy wyjazd zarobkowy lub podejmujesz pracę za granicą po raz kolejny.