Jak znaleźć pracę za granicą i przygotować się do wyjazdu?

Zatrudnienie poza granicami Polski to wciąż marzenie wielu osób. Jeśli Ty również należysz do tego grona, to dobrze trafiłeś. Podpowiemy Ci, jak znaleźć pracę za granicą i przygotować się do wyjazdu, aby było to bezpieczne. Sprawdziliśmy także, w jakich krajach najłatwiej znajdziesz zatrudnienie oraz jakie dokumenty musisz koniecznie ze sobą zabrać. Zapraszamy do lektury!

Od czego zacząć szukanie pracy za granicą?

Poszukiwanie ofert pracy za granicą wbrew pozorom jest to całkiem proste. Na początek warto zastanowić się, w jakich krajach chciałbyś znaleźć zatrudnienie. Rynki pracy w różnych państwach kształtują się w odmienny sposób. Istnieją miejsca, gdzie łatwiej jest znaleźć zajęcie mniej wykwalifikowanym pracownikom oraz takie, gdzie poszukiwani są specjaliści w danej dziedzinie. Rozważ na początek czy nie chciałbyś wyjechać do Holandii lub Niemiec. Kraje te znajdują się stosunkowo blisko Polski, więc oszczędzisz mnóstwo czasu na ewentualne podróże do domu. Ponadto najczęściej oferenci nie wymagają od potencjalnych pracowników znajomości języka obcego. Zwróć także uwagę na ograniczenia pandemiczne przy wjeździe do danego państwa oraz ewentualną konieczność posiadania wizy. W niektórych krajach konieczne jest wcześniejsze aplikowanie o zgodę na pobyt i pracę zarobkową. Kolejną ważną kwestią jest stworzenie CV. Dokument ten ułatwi Ci aplikowanie na interesujące Cię stanowisko. Jeśli już podjąłeś decyzję, w jakim kraju chcesz spróbować szczęścia, przystąp do przeglądania ofert zatrudnienia.

Gdzie szukać pracy za granicą?

W dobie łatwego dostępu do Internetu, znalezienie ofert nie jest wcale trudne. Pamiętaj jednak, aby dobrze sprawdzać każde interesujące Cię ogłoszenie. Przede wszystkim zorientuj się, czy dany pracodawca istnieje oraz jakie ma opinie, szczególnie jeśli atrakcyjną ofertę pracy znalazłeś na portalu ogłoszeniowym. W tym przypadku konieczne jest zachowanie czujności, by nie paść ofiarą oszustów.

Pamiętaj, że my współpracujemy tylko z legalnie działającymi pracodawcami zagranicznymi. Jeśli nie masz doświadczenia w szukaniu pracy za granicą, nie wiesz, jak sprawdzać oferty, a dodatkowo będzie to Twój pierwszy wyjazd, lub jeżeli nawet posiadasz doświadczenie, to zachęcamy do skorzystania z pomocy agencji pośrednictwa pracy, takiej jak nasza, firmy JobRun.
Zauważyliśmy, że nadal są na rynku agencje pracy, które oszukują ludzi, przekłamują, przedstawiają oferty w nieprawdziwy sposób. Tylko po to, aby przyciągnąć pracowników. Później na miejscu okazuje się rozczarowanie. My jesteśmy agencją pracy, która uczciwie i rzetelnie przedstawia Państwu oferty pracy, zakwaterowania i pracę. Pomagamy w zorganizowaniu transportu dokładnie pod dany adres w Holandii lub Niemiec. Każda oferta pracy proponowana przez nas jest legalna. Nasze usługi są dla osób szukających prace za granicą, całkowicie darmowe.

Na naszej stronie znajdziesz wiele interesujących, sprawdzonych ofert zatrudnienia, które pokrywają się z rzeczywistością.

Jak przygotować się do wyjazdu za granicę?

Jeśli zatrudnienie znalazłeś poprzez agencję pracy, to z pewnością zostaniesz poinformowany o tym, jak przygotować się do wyjazdu. Zebraliśmy jednak kilka uniwersalnych porad, które przydadzą się każdemu, kto wybiera się do pracy w innym kraju.

Zabierz ze sobą:

  • ważny dokument potwierdzający tożsamość,
  • numer konta walutowego i kartę bankomatową,
  • numer podatkowy danego kraju (jeśli został Ci on wcześniej nadany),
  • odpowiednią ilość pieniędzy, które wykorzystasz, zanim dostaniesz pierwszą wypłatę,
  • notes z najważniejszymi numerami telefonów, na wypadek, gdyby Twój aparat uległ uszkodzeniu,
  • buty i ubrania, w których będziesz czuł się komfortowo podczas pracy.

Dodatkowo warto zrobić kopię dokumentów tożsamości. Ułatwi Ci to powrót do kraju, gdybyś został okradziony albo zgubił swój dowód osobisty lub paszport.

Czy od razu decydować się na stały wyjazd za granicę?

Jeśli jest to Twoja pierwsza podróż za granicę lub wybierasz się do nowego kraju, nie musisz od razu decydować o wyjeździe na stałe. Warto na początek udać się do danego państwa na kilka miesięcy. Sprawdzisz, jak czujesz się w nowym miejscu, czy odpowiada Ci praca, otoczenie oraz ludzie. Warto też zastanowić się, czy po pewnym czasie Twoja rodzina będzie mogła do Ciebie dołączyć. W tym przypadku konieczne jest sprawdzenie, jakie warunki powinieneś spełnić, by móc się osiedlić w nowym miejscu na stałe. Na początek skorzystaj z naszej oferty pracy sezonowej lub pracy stałej i sprawdź przez kilka miesięcy czy odpowiada Ci klimat danego miejsca.

Zapraszamy do kontaktu.