Jak znaleźć pracę bez doświadczenia? Wyjaśniamy, czy to możliwe!

Zapewne niejednokrotnie słyszałeś, że znalezienie pracy bez doświadczenia jest bardzo trudne. Pracodawcy chętniej zatrudniają doświadczone osoby z referencjami z poprzednich firm lub poparte pozytywną opinią koleżanek i kolegów po fachu. Jest jednak wiele sytuacji, które uniemożliwiają skorzystanie z pomocy znajomych przy szukaniu pracy. Jak zatem znaleźć pracę bez doświadczenia i czy to w ogóle możliwe? Rozwiejemy Twoje wątpliwości poniżej.

Czy można znaleźć pracę bez doświadczenia?

W teorii znalezienie dobrej i satysfakcjonującej pracy jest możliwe, jeśli masz ciekawe doświadczenie zawodowe i pasujące do stanowiska umiejętności oraz kwalifikacje. W praktyce jednak, szczególnie małe firmy chętniej przyjmują osobyzarekomendowane lub polecone przez innych. Nie oznacza to jednak, że osoby bez doświadczenia nie mają możliwości znalezienia swojego miejsca na rynku pracy.

Zdecydowanie łatwiej zająć wymarzone stanowisko, jeśli jesteś ekspertem w swojej dziedzinie. Prędzej czy później umiejętności i kwalifikacje same się obronią. Poleganie wyłącznie na znajomościach może wpędzić Cię w dość poważne kłopoty. Jeśli zostaniesz zarekomendowany przez znajomego ze względu na łączącą Was sympatię, a nie Twoje doświadczenie, możesz nie sprawdzić się na danym stanowisku. Co za tym idzie, istnieje ryzyko, że szybko stracisz zatrudnienie.

Jak znaleźć pracę bez doświadczenia? Miej dobry plan!

Niezależnie od tego, jakie masz kwalifikacje i doświadczenie zawodowe, znalezienie pracy bez znajomości pracy jest możliwe! Kluczem do Twojego sukcesu jest dobry plan. Każdy z nas szukał kiedyś pracy, a polecenie znajomych czy rekomendacje od byłych pracodawców mogą pomóc, ale nie są absolutnie konieczne.

Jak zatem znaleźć pracę bez jej znajomości? Pokaż potencjalnemu pracodawcy, że jesteś ekspertem w swojej dziedzinie i daj się poznać. Istnieje wiele dróg, by zrobić to skutecznie. Poniżej wskazujemy te najskuteczniejsze rozwiązania.

Zbuduj sieć kontaktów

Niezawodnym sposobem na znalezienie pracy jest intensywne budowanie nowych znajomości. Obecnie to dużo łatwiejsze niż kiedyś, a dzieje się tak ze względu na swobodny dostęp do Internetu, a szczególnie do mediów społecznościowych. Istnieje wiele branżowych portali, na których wystarczy założyć profil i uzupełnić go o informacje dotyczące Twoich kwalifikacji, wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Następnie powinieneś zaprosić do sieci starych znajomych (np. z czasów szkoły czy studiów), a także zapraszać nowe osoby. To fantastyczny sposób na nawiązanie pierwszej relacji z rekruterami i innymi ekspertami działającymi na rynku pracy za granicą.

Sukcesywnie odpowiadaj na ogłoszenia

Nie ma skuteczniejszego sposobu na znalezienie pracy za granicą niż odpowiadanie na ogłoszenia. Twoje CV to najlepsza broń, którą obronisz swoje umiejętności. Działaniem, które może przynieść fantastyczne efekty, jest kierowanie bezpośrednich zapytań do agencji pracy takiej jak nasza 😊
Z pewnością Twoja determinacja zostanie dobrze odebrana i w przypadku szukania kandydata dopasujemy Twoją kandydaturę do odpowiedniej pracy za granicą.

Daj sobie pomóc!

Zgłoś się do agencji pośrednictwa pracy JobRun. Posiadamy oferty pracy za granicą z doświadczeniem lecz są także oferty pracy do przyuczenia. Z agencji pośrednictwa pracy warto korzystać na niemal każdym etapie swojego życia zawodowego. Proponujemy cały wachlarz ofert pracy za granicą, są te z wymaganym doświadczeniem i językiem, są też oferty bez języka obcego i te gdzie doświadczenie nie jest wymagane. Ważna jest determinacja i chęć do  pracy za granicą. Jest to świetny sposób na zbieranie nowych doświadczeń.

Służymy poradą i pomocą w szukaniu odpowiedniego miejsca na rynku pracy!